Elazığ Baskil’de CHP’li adaya tehdit: ‘Sizi tek tuşumla patlatacağım’

Elazığ’ın Baskil CHP Belediye Başkan adayı Veli Baygeldi, AKP’nin Seçim Koordinasyon Merkezi önünden geçtiği sırada bir şahsın, ‘seni vururum sokmam Baskil’e’ diyerek tehdit ettiğini sonrasında ise 50 kişilik bir grupla gelen Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat’ın ise tehdit ettiğini ileri sürerek, Akmurat hakkında şikayetçi oldu.

CHP’Lİ ADAY KAHVEHANEYE GÖTÜRÜLDÜ

Baskil’de seçim çalışmalarını sürdüren CHP Belediye Başkan adayı Veli Baygeldi, AKP’nin ilçe bulunan Seçim Koordinasyon Merkezi önünden geçerken buradaki bir şahıs tarafından tehdit edildi.

Olayın büyümemesi için bir kahveye götürülen Baygeldi’nin bulunduğu alana kısa bir süre sonra Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat’ın 50 kişilik bir grupla gelerek Baygeldi’yi tehdit etti. Polis tarafından grubun dağıtılması sonrasında Baygeldi kendisini tehdit edenler hakkında karakola giderek şikayetçi oldu.

“BELEDİYE BAŞKANINDAN ŞİKAYETÇİYİM”

Yaşadığı olay sonrasında Baskil İlçe Emniyet Amirliği’ne giderek şahıslardan şikayetçi olan Baygeldi, yaşananları şöyle anlattı:

– Dün Baskil Koçyolu Aksoylar mezrasına seçim ziyaretinde bulunduktan sonra ilçe merkezine geldim ve ilçe başkanımla çay içtik. Saat 22.45 sıralarında ilçe merkezi AK Parti SKM önünden geçerken iki kişi vardı. Şahıslara selam verdim, ismini sonradan öğrendiğim şahıs bana, ‘Bugün yaptığın açıklamalar hoşuma gitmedi, kulağıma hoş şeyler gelmiyor, yarından itibaren seni Baskil’e sokmayacağız bundan sonra görürsün’ dedi.

– Bundan sonra SKM içerisinden sokağa onlarca insanın çıktığını gördüm. İsmi Neşet olan şahıs daha da hararetlenerek ‘Vururum seni Baskil’e sokmam’ şeklinde bağırmaya başladı ve alanda kargaşaya neden oldu. İçlerinden bir kişi koluma girerek ‘Başkanım senden rica ediyorum’ diyerek beni alandan uzaklaştırdı.

AKP’li Belediye Başkanı İhsan Akmurat

“SENİ TEK TUŞUMLA PATLATACAĞIM”

AKP’nin Seçim Koordinasyon Merkezi’ne 30 metre mesafede bulunan bir kahvehaneye götürüldüğünü anlatan Baygeldi, kısa süre sonra polis ekiplerinin geldiğini görünce dışarı çıktığını belirtti.

Baygeldi “Belediye Başkanı İhsan Akmurat’ın yaklaşık 50 kişiyle bulunduğum alana gelerek, parmak sallayarak ‘Neredesin ulan neredesin. Sizi tek tuşumla patlatacağım’ dediğini duydum. Akabinde polis ekiplerinin müdahalesiyle kalabalığın tekrar geri çekildiğini gördüm. Beni tehdit eden şahıstan ve mevcut belediye başkanı İhsan Akmurat’tan şikayetçi ve davacıyım” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x